آخرین به روز رسانی:۱۰ دی ۱۴۰۰

به اوچر خوش آمدید

ما اوچر هستیم, پلتفرمی که به ایجاد ارتباط بین انسان هایی که نیاز به کالایی دارند با مسافرانی که ظرفیت بار اضافی خود را به اشتراک می گذارند‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ می پردازد. این اجتماع با چیزهای زیادی به هم پیوند خورده اند، از جمله تمایل به اشتراک گذاری اقلام، کالاها، محصولات یا خدمات (که ما آنها را “اقلام اوچر” و یا “کالای اوچر” می نامیم) بین کسانی که ممکن است به دنبال به دست آوردن آنها در سطح جهانی باشند (که ما آنها را “خریداران” می نامیم. ”) و کسانی که مایل به کمک هستند که آنها را برای دوستان خود بیاورند (و ما آنها را “مسافران” می نامیم). ما این کار را از طریق وب‌سایت خود، واقع درoocher.com و یا oocher.ir، و از طریق برنامه‌های کاربردی خود، که ممکن است از سایت‌های ثالث و برای دستگاه‌های مختلف رایانه و تلفن همراه در دسترس باشد، و یا از طریق محصولات، خدمات و اطلاعات خود، که در مجموع به عنوان “پلتفرم اوچر” نامیده می شود انجام می‌دهیم.

اخطار مهم: لطفاً این شرایط را با دقت بخوانید. این موارد یک قرارداد را تشکیل می دهند که بر حقوق و تکالیف قانونی شما تأثیر می گذارد. پس لطفا آن را با دقت بخوانید.

این شرایط استفاده یک قرارداد است و حاوی اطلاعات مهمی در مورد حقوق قانونی، راه‌حل‌ها و تعهدات شما است، و شامل خط‌مشی حریم خصوصی اوچر می‌شود، که همه آنها را باید به دقت بخوانید و ما مجموعاً همه آنها را “شرایط” می‌نامیم. توافق شما با ما بستگی به نحوه استفاده شما از پلتفرم ما دارد، چه به عنوان خریدار، چه به عنوان مسافر، یا هر دو. ارجاع به “شما”  به معنای شخص (هایی)(ویا هر یک از وکلا و منتسبان آنها) است که به هر طریقی به پلتفرم اوچر دسترسی دارند، استفاده می کنند ویا در آن شرکت می کنند. و با دسترسی یا استفاده از هر بخشی از پلتفرم ما، که شامل و نه محدود به خریداران، مسافران یا افرادی است که به پلتفرم اوچر دسترسی دارند و یا در آن جستجو می کنند، با شرایط و اسناد گنجانده شده در این جا موافقت می کنید.

ما به طور مداوم در حال تغییر و بهبود پلتفرم اوچر هستیم. ما به صلاحدید خود این حق را برای خود محفوظ می‌داریم که آن را اصلاح کرده ویژگی‌ها یا قابلیت‌ها را اضافه یا حذف کرده، یا هر قسمت یا تمام پلتفرم اوچر را با یا بدون اطلاع شما به حالت تعلیق درآورده و یا خاتمه دهیم. همچنین ممکن است این شرایط یا اسناد ادغام شده را اصلاح کنیم و یا تغییر دهیم. این تغییرات ممکن است تغییرات در قانون، تغییرات در پلتفرم اوچر، هزینه ها یا هر جنبه دیگری از رابطه بین اوچر و شما را در بر بگیرد. شما باید به طور منظم به شرایط نگاه کنید.

اصلاح یا تغییرات در پلتفرم اوچر، شرایط استفاده و اسناد گنجانده شده

اگر ما تغییراتی در این شرایط یا هر سند دیگری که با مرجع در اینجا گنجانده شده است ایجاد کنیم، تغییرات را در صفحات شرایط استفاده از پلتفرم خود ارسال می کنیم، برای شما پیام ارسال می کنیم یا سعی می کنیم به شما اطلاع دهیم. اصلاحات زودتر از سی (30) روز پس از ارسال آنها در پلتفرم اوچر برای کاربران فعلی و بلافاصله برای همه کاربران جدید که شرایط را می‌پذیرند و از روزی که این اصلاحیه‌ها پست می‌شوند، لازم‌الاجرا هستند، مگر اینکه چیز دیگری را به شما اطلاع دهیم. اگر با شرایط، از جمله تغییرات یا اصلاحات موافق نیستید، از ترک اوچر توسط شما متأسف خواهیم شد، اما تنها چاره شما توقف استفاده یا دسترسی به پلتفرم اوچر است.

واجد شرایط بودن و استفاده از پلتفرم

دسترسی به پلتفرم اوچر و استفاده از آن فقط برای افرادی که حداقل 18 سال سن داشته باشند، که می توانند قراردادهای الزام آور قانونی را تحت قوانین قابل اجرا تنظیم کنند، و به درستی یک حساب معتبر ایجاد کنند در دسترس است. دارندگان حساب معتبر، اعم از خریداران، مسافران یا هر دو، در این شرایط به عنوان “اعضا” نامیده شوند. با دسترسی یا استفاده از پلتفرم اوچر، شما نشان می دهید و تضمین می کنید که واجد این شرایط هستید.

شما همچنین تصدیق و موافقت می کنید که، مگر اینکه ما به طور خاص به صورت نوشتاری موافقت کنیم، اوچرکسب و کار ارائه دهنده، فروشنده، خریدار، یا آوردنده اقلام اوچر نیست. شما میدانید که با دسترسی به پلتفرم اوچر، و با عضو شدن، فقط توانایی استفاده از پلتفرم اوچر را برای دسترسی به دوستانی که ممکن است علاقه مند به خرید، و یا سفر باشند،را به صورت امکان ارسال پیام به آنها را در مورد اقلام اوچر دریافت می کنید. شما تصدیق و موافقت می کنید که اوچر طرف هیچ رابطه یا توافقی بین شما و یک عضو دیگر نیست، و هر گونه رابطه ای فقط بین اعضا است. شما همچنین می پذیرید و موافقت می کنید که در هر زمان،  آگاهی داشتن کامل به قوانین ملی، بین المللی، گمرکی و سایر قوانین و مقرراتی که وجود دارد و یا ممکن است در مورد هر کدام از اقلام اوچر و یا هر رابطه ای بین اعضا اعمال شود،  تنها بر مسئولیت شماست و اوچر هیچگونه مسئولیتی از این بابت ندارد.

اعضا همچنین تصدیق و موافقت می‌کنند که آن ها فقط کاربران پلتفرم اوچر هستند و به هیچ وجه کارمندان، سرمایه‌گذاران مشترک، شرکا یا نمایندگان اوچر نیستند. اوچر کنترل و حق کنترل اعضا، یا روابط بین آنها یا موضوع روابط فی مابین را ندارد. شما تصدیق و موافقت می‌کنید که، به جز مواردی که در این شرایط به نحو دیگری پیش‌بینی شده باشد، این خود اعضا هستند که هزینه‌ها و کارمزدهای مربوط به مسافر را تعیین می‌کنند. اگرچه اوچر ممکن است به تسهیل اختلافات کمک کند، ما هیچ کنترل و تضمینی بر روی موارد زیر نداریم (۱) وجود، کیفیت، ایمنی، مناسب بودن یا قانونی بودن کالای اوچر مورد معامله بین اعضا (۲) حقیقت، صحت یا مناسب بودن هر توصیف یا هر جنبه دیگری که توسط اعضا در پلتفرم اوچر نشان داده شده است، (۳) عملکرد یا رفتار هر عضو یا شخص ثالث یا (۴) قانونی بودن یا انطباق با قوانین مقررات، دستورات و تصمیماتی در هر رابطه بین اعضا یا موضوع معامله که ممکن است قابل اجرا باشد. اگرچه ممکن است ما اطلاعاتی ارائه کنیم که برای کمک به شما برای ارزیابی یک عضو دیگر و وضعیت آنها در اوچر مفید باشد، اوچر هیچ عضو خاصی یا هیچ کالای اوچری را تأیید نمی کند. هرگونه ارجاع به “تأیید شده” بودن یک عضو (یا زبان مشابه) فقط نشان دهنده این است که عضو یک فرآیند تأیید یا شناسایی را تکمیل کرده است و نه چیز دیگری.

به منظور ارتقای پلتفرم اوچر و افزایش قرار گرفتن در معرض دید اعضای بالقوه،  کالاهای بالقوه اوچر و محتوای پلتفرم اوچر ممکن است در سایر وب سایت ها، برنامه ها، سایر ارتباطات (از جمله ایمیل یا پیامک یا سایر خدمات پیام متنی) و در تبلیغات آنلاین و آفلاین نمایش داده شود. برای کمک به اعضایی که به زبان های دیگر صحبت می کنند، محتوای پلت فرم اوچر ممکن است به طور کامل یا جزئی به زبان های دیگر ترجمه شود و در صورت انجام این کار، اوچر صحت یا کیفیت چنین ترجمه هایی را تضمین نمی کند و اعضا مسئول بررسی و تأیید آن هستند. 

ایجاد حساب کاربری، تایید اعضا و سایر نمایندگی ها و ضمانت های اعضا

برای دسترسی به برخی از ویژگی ها و خدمات ما، باید به طور معتبر برای یک حساب ثبت نام کرده و عضو شوید. شما فقط واجد شرایط داشتن یک (1) حساب در هر زمان هستید و مجاز به انتقال حساب خود در هر زمان به شخص یا نهاد دیگری نیستید. همانطور که در بالا ذکر شد، با انجام این کار، شما نشان می دهید و تضمین می کنید که سن شما بالای هجده (18) سال است و قادر به انعقاد قراردادهای الزام آور قانونی در حوزه(ها)ی قضایی مربوطه هستید.

شما همچنین نشان می‌دهید و تضمین می‌کنید که از تمامی قوانین و مقررات و دستورالعمل ها شامل قوانین کنترل واردات و صادرات یا قوانین گمرکی در حوزه قضایی محلی خود پیروی می‌کنید. شما همچنین نشان می‌دهید و تضمین می‌کنید که نه شما و نه موضوع معامله شما (یعنی کالای اوچر) موضوع تحریم های بین المللی شامل سازمان ملل، اتحادیه اروپا، ایالات متحده یا کشور و ارگان دیگری نیست، یا اینکه توسط این نهادها،سازمان ها و کشورها به عنوان یک کالای تحریم شده تعیین نشده است. 

برای ایجاد یک حساب کاربری، باید یک حساب کاربری محافظت شده با رمز عبور ایجاد کنید. می‌توانید با استفاده از ایمیل خود و یا شماره تلفن همراه و ایجاد رمز عبور، یا با استفاده از حساب‌های شبکه شخص ثالث موجود خود که توسط اوچر در حال حاضر یا در آینده فعال می‌شوند، مانند Google، یا فیس‌بوک، توییتر یا غیره (“شبکه‌های ثالث”) برای یک حساب ثبت نام کنید. درهر صورت شما موافقت می‌کنید که اطلاعات دقیق، جاری و کاملی را در طول فرآیند ثبت حساب و در تمام زمان‌های دیگر هنگامیکه که از پلتفرم اوچر استفاده می‌کنید، ارائه دهید و اطلاعات خود را به‌طور مداوم به روز کنید. شما به تنهایی مسئول حفاظت از رمز عبور حساب اوچر و سایر اطلاعات خود هستید، و در صورت استفاده از یک شبکه ثالث ، شما به تنهایی مسئول تمام فعالیت هایی هستید که ازطریق و یا توسط حساب ایجاد شده توسط شبکه ثالث انجام می شود. شما موظف هستید اوچر را از هرگونه استفاده غیرمجاز مشکوک مطلع کنید. اوچر هیچ مسئولیتی در قبال هرگونه از دست دادن یا خسارتی که هر یک از طرفین ادعا به طور کامل یا جزئی به دلیل استفاده غیرمجاز از حساب شما ایجاد شده است ندارد. با وجود موارد فوق، ممکن است به دلیل استفاده غیرمجاز از حساب خود در قبال اوچر یا اشخاص ثالث مسئول یا مسئول باشید.

شما تصدیق و موافقت می کنید که، همانطور که توسط قوانین قابل اجرا مجاز است، اوچر ممکن است به صلاحدید خود و نه بر حسب وظیفه، گزارش هایی را از منابع مختلف اطلاعات درباره اعضا کسب نماید، از جمله پایگاه های داده جمع آوری اطلاعات در مورد محکومیت های جنایی مربوط به جرایم خشونت آمیز، دزدی، قاچاق، توطئه، سوء استفاده، کلاهبرداری، عدم صداقت، شهادت دروغ، جعل، اختلاس، جرایم سایبری، سرقت هویت، جرم مرتبط با مواد مخدر، جرایم سازمان یافته، فحشا، تخلفات قضایی، جرایم مربوط به سلاح و جنایاتی که جان یا مال دیگران را به خطر می اندازد. با دسترسی یا استفاده از پلتفرم اوچر، شما به ما اجازه می‌دهید از اطلاعات شخصی شما (شامل نام، آدرس، تاریخ تولد یا سایر اطلاعات شناسایی) برای به دست آوردن این گزارش‌ها استفاده کنیم و موافقت می‌کنید که به صلاحدید خود و براساس ارزیابی ما از این گزارش‌ها  دسترسی شما را به پلتفرم اوچر را می‌توانیم محدود، لغو، مسدود و یا خاتمه می‌دهیم. و اگر تلاشی برای تأیید سوابق شما از طریق این روش‌ها یا روش‌های دیگر انجام دهیم (که تحت این شرایط موظف به انجام آن نیستیم)، آنگاه می توانیم انتخاب کنیم که شما را به‌عنوان «تأیید شده» معرفی کنیم، و این هیچگونه معنایی جز این ندارد که شما یک فرایند عادی تأیید به عنوان کاربر در اوچر را تکمیل کرده‌اید و نباید به منزله تأیید شما یا هر عضو دیگری برای عموم یا هیچ عضو دیگری باشد.

پیامک یا پیغام های متنی

با ایجاد یک حساب کاربری و عضویت، موافقت می‌کنید که ما ممکن است پیام‌های متنی (SMS) را به عنوان بخشی از عملیات عادی تجاری استفاده شما از پلتفرم اوچر برای شما ارسال کنیم. چنین استفاده هایی شامل ارائه بدون محدودیت اطلاعاتی به شما است که از اوچر یا اعضای آن درخواست کرده اید، اطلاع رسانی در مورد ویژگی ها، عملکردها، بهبودها یا تغییرات پلت فرم، برای تسهیل شناسایی اعضا یا اعضای مورد نظر که ممکن است مایل باشند در مورد اقلام اوچر یا سایر جنبه های حساب خود بحث کنید.

این پیام‌های متنی (SMS) ممکن است خودکار یا غیرخودکار باشند، و گرچه اوچر هزینه‌ای برای ارسال یا دریافت چنین پیام‌هایی از شما دریافت نمی‌کند، ممکن است نرخ پیام و داده همچنان توسط شرکت مخابراتی یا ارائه‌دهنده دیگر اعمال شود. شما می توانید در هر زمان با تماس با تیم پشتیبانی ما از دریافت پیام های متنی (SMS) از طرف ما انصراف دهید. شما تصدیق می‌کنید که انصراف از دریافت پیام‌های متنی (SMS) ممکن است بر استفاده و توانایی شما در استفاده کامل از پلتفرم اوچر تأثیر بگذارد.

رفتارهای ممنوعه

صرف نظر از اینکه با یا بدون حساب کاربری به پلتفرم اوچر دسترسی دارید یا از آن استفاده می کنید، با دسترسی، جستجو یا استفاده از پلتفرم اوچر به هر نحوی، موافقت می کنید که از انجام اعمال زیر دوری نمایید:

در صورتیکه از حساب شخص دیگری برای معرفی نادرست خود، هویت یا شرایط یا تراکنش های خود استفاده کنید، ویا هر گونه قانون،مقررات و یا دستورالعمل های محلی، ملی، و یا بین المللی، یا هر قاعده، مقررات، تعرفه یا وظیفه، از جمله قوانین گمرکی یا مقرراتی را که ممکن است در مورد شما یا روابط شما با سایر اعضا یا اقلام اوچر اعمال شود، نقض کنید.

از هر سیستم خودکاری شامل اما نه محدود به روبات‌ها، عنکبوت‌ها، خواننده‌های آفلاین، خزنده‌ها، اسکرپرها برای دسترسی، کپی، نگهداری یا کامپایل پلتفرم اوچر یا محتوای آن برای هر منظوری بدون تأیید قبلی کتبی اوچر استفاده کنید.

به هر روش دستی یا خودکار، هر متن دارای حق نسخه‌برداری، یا سایر دارایی‌های معنوی، حقوق عمومی، حریم خصوصی یا حقوق قرارداد را کپی، استفاده یا افشا کنید یا از اطلاعات یا محتوای پلتفرم اوچر از جمله، اما نه محدود به، استفاده در سایت های مشابه ، سایت رقابتی یا شخص ثالث استفاده نمایید.

پیام‌های درخواستی زیادی را از طریق پلتفرم اوچر در یک بازه زمانی معین ارسال کنید که بسیار بیشتر ازآن است که یک انسان به طور منطقی می‌تواند در همان دوره با استفاده از یک مرورگر وب آنلاین معمولی تولید کند.

هر اقدامی را انجام دهید که (الف) ممکن است به طور غیرمنطقی زیرساخت پلتفرم اوچر را تحت فشار قرار دهد. (ب) مداخله یا تلاش برای تداخل در عملکرد صحیح پلتفرم یا هر مشارکت شخص ثالث؛ اقداماتی را که برای جلوگیری یا محدود کردن دسترسی به پلتفرم اوچر استفاده می‌شوند دور می‌زند. (د) ویژگی‌های امنیتی پلتفرم اوچر را دور می‌زند، غیرفعال می‌کند یا به نحوی دیگر با آن تداخل می‌کند. (ه) ویروس ها یا هر فناوری دیگری را که ممکن است به اوچر یا کاربران آسیب برساند، توزیع می کند. (و) از پلتفرم اوچر به گونه ای استفاده می کند که هرگونه حق نسخه برداری، اسرار تجاری یا سایر حقوق هر شخص ثالث، از جمله حقوق حریم خصوصی یا تبلیغات را نقض می کند. یا (ز) دور زدن یا دستکاری کارمزدها، ساختار کارمزد یا صورت‌حساب ارائه شده یا بدهکاری در نتیجه تعامل، روابط یا تراکنش‌هایی که ممکن است در پلتفرم اوچر ایجاد شود.

به عنوان یک عضو، از پلتفرم اوچر به نحوی استفاده کنید که تعهد شما را برای پرداخت به اوچر یا یکی دیگر از اعضا یا آوردن اقلام اوچر را طبق توافق را دور بزند.

هر عضو یا کاربر دیگری از پلتفرم اوچر را دفع یا آزار و اذیت یا ارعاب کنید. یا با جمع آوری یا انتشار هر گونه داده شناسایی شخصی از جمله نام ها یا سایر اطلاعات حساب، از پلتفرم اوچر، سواستفاده نمایید. و یا از سیستم های ارتباط بین کاربران ارائه شده توسط پلت فرم اوچر به هر موردی که صراحتاً توسط این شرایط مجاز نیست، از جمله و نه محدود به اهداف و تبلیغات تجاری استفاده نمایید.

استخدام، تماس به هر شکلی از اعضا برای استخدام یا هر استفاده دیگری که به طور خاص توسط پلتفرم اوچر در نظر گرفته نشده است.

هرگونه اقدام نامناسب یا غیرقانونی، از جمله ارسال محتوای نامناسب یا غیرقانونی به یا از طریق پلتفرم اوچر را انجام دهید، از جمله محتوای تنفرآمیز، ناقض قانون، توهین‌آمیز، ناپسند، افتراآمیز، تهدیدآمیز یا تبعیض‌آمیز است، یا از آن حمایت می‌کند، تبلیغ می‌کند، یا تشویق به فعالیت های نامناسب، رفتاری که جرم تلقی می شود، یا رفتاری که منجر به مسئولیت مدنی می شود یا هر قانونی را نقض می کند.

هر گونه خط مشی اوچر را که بر استفاده شما از پلتفرم اوچر و تعاملات با شما و اشخاص ثالث حاکم یا مرتبط است، نقض کنید.

هر اقدامی را انجام دهید که ممکن است کارایی یا دقت بررسی ها یا سیستم های رتبه بندی را که توسط اوچر نگهداری می شود و به اعضا مربوط می شود را تضعیف کند.

عدم انجام رفتارهایی که مطابق توافق اعضا موظف به آن هستید؛

مشارکت در رفتار متقلبانه شامل، و نه محدود به وارد شدن به یک رابطه با عضو دیگر برای به دست آوردن و/یا آوردن اقلام اوچر بدون قصد واقعی از خرید، پیشنهاد انجام نقل و انتقال پول های ممنوعه، یا اقدام  به دست آوردن و/یا آوردن اقلام اوچر که توسط قانون قابل اجرا در مکان های پیاده شدن، ترانزیت یا سوار شدن ممنوع هستند، و یا وارد هر رابطه ای به صورت متقلبانه یا با هدف متقلبانه یا برای انعقاد قرارداد شما در خارج از پلتفرم اوچر یا برای دور زدن یا فرار از پلتفرم اوچر یا برای فرار از هر گونه الزام دیگر این شرایط باشد؛

مشارکت در هر عملی شامل و نه محدود به رد و بدل کردن اطلاعات شخصی به منظور دور زدن کارمزدهای اوچر.

ثبت نام برای بیش از یک (1) حساب اوچر یا ثبت نام برای یک حساب اوچر از طرف شخصی غیر از خودتان یا انتقال یا ادعای انتقال حساب اوچر خود به هر شخص دیگری.

انجام هر گونه فعالیت یا مشارکت در هر رفتاری که با کسب و کار یا هدف پلت فرم اوچر مغایرت دارد. و

تلاش برای انجام یا دستیابی غیرمستقیم هر یک از موارد فوق.

محتوای تولید شده توسط کاربر یا شخص ثالث

ما ممکن است، به صلاحدید خود، اجازه ارسال، آپلود، انتشاریا انتقال محتوای ایجاد شده به طور کامل توسط شما یا اشخاص ثالث را بدهیم که به طور کامل یا بخشی توسط ما ایجاد نشده است (“محتوای کاربر”)، که ممکن است شامل (و نه محدود به) اطلاعات  کاربری، اطلاعات مربوط به اقلام اوچر،روابط و یا محتوای مشابه باشد. با در دسترس قرار دادن محتوای کاربر برای ما، شما به اوچر یک مجوز جهان شمول، غیر قابل فسخ، دائمی، غیر انحصاری، قابل انتقال، بدون حق امتیاز و کاملاً پرداخت شده، با حق مجوز فرعی برای استفاده، کپی، تطبیق، تغییر، توزیع این اطلاعات می دهید. ، فروش، اجرا، انتقال، نمایش، اجرای عمومی، پخش جریانی، دسترسی، مشاهده و بهره برداری از محتوای کاربر در پلتفرم اوچر و برای هر هدف دیگری به صلاحدید ما انجام خواهد شد ، با این تفاوت که پیام های خصوصی از طریق پلتفرم اوچر توسط اوچر در تبلیغات عمومی استفاده نخواهد شد. مجوزی که توسط شما به اوچر اعطا شده است پس از پایان این شرایط باقی خواهد ماند و از پایان پلتفرم اوچر، در صورت وجود، یا پایان دادن به حساب شما باقی خواهد ماند. اوچر هیچ گونه حق مالکیت یا حقوقی را در محتوای کاربری شما ادعا نمی کند و هیچ بخشی در این قوانین و مقررات، حقوقی را که ممکن است در محتوای کاربری خود داشته باشید برای شما محدود کند.

شما تصدیق و موافقت می کنید که اوچر هیچ نقشی در ایجاد کل یا بخشی از محتوای کاربری که به اوچر یا پلتفرم اوچر ارائه می کنید ندارد و شما به تنهایی مسئول تمام محتوای کاربری که در دسترس قرار می دهید، از جمله درخواست ها، پیشنهادات و پذیرش ها، و اطلاعاتی که ممکن است در آن موجود باشد هستید. بنابراین، شما نشان می دهید، تضمین می کنید و موافقت می کنید که (۱) تمام حقوق، مجوزها و رضایت های لازم برای اعطای این حقوق به اوچر را در محتوای کاربر تحت این شرایط را دارید. (۲) نه محتوای کاربر و نه ارسال، آپلود، انتشار، ارسال یا انتقال محتوای کاربر یا استفاده اوچر از محتوای کاربر شما (به طور کلی یا جزئی، حق ثبت اختراع، حق چاپ، علامت تجاری، اسرار تجاری شخص ثالثی را مورد سوء استفاده و یا نقض قرار دهد، حقوق اخلاقی یا سایر دارایی های معنوی یا حقوق مالکانه یا منجر به نقض هر قانون، قوانین، مقررات یا حکم دادگاه قابل اجرا می شود.) شما تصدیق و موافقت می کنید که اوچر می تواند هر گونه عملکرد ویرایشی را در مورد محتوای (نه محدود به ) کاربر، از جمله تصحیح، ویرایش، خلاصه کردن، ویرایش های دیگر بدون اینکه نویسنده چنین محتوایی شود اعمال کند. ، و این که مسئولیت نظارت بر محتوای کاربری شما و تضمین اینکه چنین محتوای ویرایش شده کاربر دقیق و مطابق با اظهارات، ضمانت ها و توافقات شما در این شرایط است، به عهده شماست.

ما حق این را داریم که به صلاحدید خود دسترسی به پلتفرم اوچر یا محتوای کاربر را که به نظر ما نقض این شرایط، خط مشی ها و رویه های اوچر است و یا به ضرر پلتفرم اوچر، یا هر عضو یا شخص ثالث دیگری در اوچر است حذف، تعلیق، غیرفعال کنیم.

شرایط پرداخت و انتصاب اوچر به عنوان نماینده انحصاری دریافت کننده پرداخت ها

نمایندگی ها و ضمانت های مربوط به پرداخت ها

همانطور که در بالا ذکر شد، به جز مواردی که بطور خاص به صورت کتبی توافق کنیم، اوچر مالکیت، ایجاد، فروش، پیشنهاد، فروش مجدد، ارائه، کنترل، مدیریت، خرید، پیشنهاد به خرید، آوردن، یا پیشنهاد آوردن یا عرضه هیچ کالای اوچری و هر چیز ملموس یا ناملموس دیگری که می توانید با یک عضو دیگر بحث کنید را برعهده ندارد. هنگامی که خریداران و مسافران، پیشنهادی را برای معامله ارائه می‌دهند یا می‌پذیرند، با یکدیگر قراردادی منعقد می‌کنند، و حتی اگر اوچر ممکن است به‌عنوان یک نماینده دریافت پرداخت به شرح مشخص عمل کند، طرف هیچ قراردادی نیست که مورد بحث یا منعقد بین اعضا قرار گرفته است. 

اوچر ممکن است در دسترس بودن خدمات پرداخت، یا هر جنبه یا ویژگی خدمات پرداخت را برای انجام تعمیر و نگهداری سیستم ها برای کمک به اطمینان از عملکرد صحیح یا بهبود،اصلاح سیستم ، تعلیق یا خاتمه  داده و یا هر گونه خدمات پرداخت جدید یا اضافی در هر زمان، از جمله از طریق اشخاص ثالث اضافی معرفی نماید. سرویس‌های مربوط به پرداخت ممکن است حاوی پیوندهایی به وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها، خدمات یا منابع خاص ثالث باشد (“خدمات ثالث”). هر گونه خدمات ثالث تابع شرایط و ضوابط مختلف و شیوه های حفظ حریم خصوصی است که توسط ارائه دهندگان شخص ثالث ایجاد یا کنترل می شود و نه اوچر، و اعضا باید آنها را به دقت و مستقل بررسی کنند. اوچر مسئولیتی در قبال در دسترس بودن، دقت، قابلیت اطمینان یا هر چیز مرتبط با خدمات شخص ثالث، از جمله محتوای موجود در آنها را ندارد. پیوندها یا سایر دسترسی ها به اطلاعات ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث نباید به منزله تأیید اوچر از این ارائه دهندگان یا خدمات آنها تلقی شود.

انتصاب اوچر به عنوان نماینده دریافت کننده پرداخت ها

با موافقت با این شرایط، و دسترسی یا استفاده از پلتفرم اوچر، کاربران اوچر را به عنوان نماینده وصول پرداخت های مربوطه خود منصوب می‌کنند که مجاز به دریافت و جمع‌آوری پرداخت‌ها برای تراکنش‌های انجام شده بین اعضا، از جمله و نه محدود به موارد زیر می باشد (۱) هزینه‌های اقلام، (۲) کارمزدهای خدمات اوچر (۳) پاداش مسافر، (۴) هزینه های اضافی همانند هزینه های حمل داخلی (۵) مالیات ها و سایر هزینه های نظارتی دولتی (به عنوان مثال و نه محدود به عوارض، تعرفه ها یا هزینه های دولتی) (“مجموع هزینه ها”) که خریداران به مسافران می بایست پرداخت نمایند. پرداخت‌هایی که خریداران به اوچر در رابطه با یک پیشنهاد انجام می‌دهند، مانند پرداختی است که مستقیماً به مسافران انجام می‌شود، و مسافران موافقت می‌کنند که کالاهای اوچر را به روش توافق شده در اختیار خریداران قرار دهند، گویی مسافر مستقیماً پرداخت را دریافت کرده است. شما همچنین موافقت می‌کنید که تعهد اوچر به حواله پرداخت‌ها به مسافران مشروط است و فقط شامل مبالغی است که طبق توافقنامه‌های مربوطه با موفقیت از خریداران دریافت کرده است، و همچنین در پذیرش انتصاب به‌عنوان نماینده وصول پرداخت ها، برای هر گونه اعمال یا کوتاهی خریداران یا مسافران، اعضا یا هر شخص دیگری، اوچر هیچ مسئولیتی را متقبل نمی‌شود. به عنوان نماینده وصول پرداخت ها، اوچر هیچ گونه مسئولیت یا تعهدی در قبال هرگونه وجوه یا تعهدات بدهی خریداران که توسط اوچر در نقش خود تحت این بند دریافت نشده است را ندارد.

هر خریدار و مسافر می‌پذیرد که علی‌رغم این واقعیت که اوچر یکی از طرف‌های توافق بین مسافران و خریداران نیست، اوچر به‌عنوان نماینده دریافت پرداخت مسافران برای هدف خاص پذیرش وجه از خریداران از طرف مسافر عمل می‌کند. با حواله مبلغ خریداران به اوچر، تعهد پرداختی خریداران به مسافر برای مبالغ توافق شده از بین می رود و اوچر مسئول واریز وجوه جمع آوری شده به مسافران به روش توافق شده است. در صورتی که اوچر چنین مبالغی را واریز نکند، رجوع مسافران فقط علیه اوچر است و نه مستقیماً خریداران.

اگر یکی از اعضا پرداختی را به درستی انجام ندهد، یا اگر اوچر به هر دلیلی نتواند یک روش پرداخت موجود در پرونده را به درستی شارژ کند، یا هر روش پرداخت دیگری را به هر دلیلی دریافت کند، اوچر صراحتاً تمام حقوق مربوط به قانون قابل اجرا را برای بازیابی پرداخت وهزینه ها و هزینه های متحمل شده، از جمله حق الزحمه معقول وکلا یا سایر متخصصان، در پیگیری چنین پرداختی (ها) را در تمام موارد برای خود محفوظ می دارد. 

معاملات بین خریداران و مسافران در اوچر

اوچر در تلاش است تا پلتفرم اوچر را مفید، ساده و کارآمد کند. خریداران اوچر که در سطح جهانی قرار دارند ممکن است به دوستانی دسترسی پیدا کنند که در سایر بازارها به اقلام اوچر دسترسی بهتری دارند و ممکن است کاملاً مایل باشند این موارد را برای دوستان و همکاران اوچر خود بیاورند. در همان زمان، اوچر مسافران را قادر می‌سازد تا به دوستان و جامعه خود کمک کنند، و حتی ممکن است به آنها کمک کند تا زمان و هزینه سفر خود را برای دیدن و کمک به دوستان جهانی اوچری خود کاهش دهند. اوچر از طریق پلتفرم خود، به گرد هم آوردن گروه‌های مختلف مردم کمک می‌کند و امیدواریم که تفاوت‌ها و تقسیم‌بندی‌هایی را که می‌تواند در طول زمان، فاصله جغرافیایی و فرهنگ‌ها ایجاد شود، را به حداقل برساند.

همانطور که در زیر به طور کامل بیان شده است، در یک تراکنش معمولی که در پلتفرم اوچر ایجاد می شود، خریدار دعوت نامه ای به نام “درخواست خریدار” و یا “سفارش” منتشر می کند که ویژگی ها و اطلاعات کالای اوچری مورد نظر را دارا می باشد. 

مسافران علاقه‌مند یا مسافرانی که با پلتفرم اوچر مطابقت دارند، می‌توانند پیشنهاداتی را برای آوردن کالای اوچری با شرایطی که بین اعضا در «پیشنهاد مسافر» بیان شده است ارائه دهند. در صورت توافق، اجرای «پذیرش پیشنهاد» توافق نهایی و الزام آور بین اعضا را تثبیت می کند.

درخواست خریدار

پس از یافتن یک مورد مورد علاقه، خریداران باید یک سفارش معتبر ایجاد کنند. سفارش خریدار زمانی انجام می شود که خریدار از ابزار ارسال پلتفرم اوچر برای(۱) توصیف کالای خود و به طور خاص قیمت کالا (۲) برای اضافه کردن مکان (شهر و کشور) جایی که خریدار در آن است یا جایی که آنها می‌خواهند کالای اوچری از آنجا آورده شوند، و (۳) برای اضافه کردن تاریخ رسیدن کالای اوچری مورد نظر استفاده کند. اوچر به خریداران توصیه می‌کند تا سفارش خود را تا حد امکان خاص کنند، پس مکانی را برای “درج یادداشتی برای مسافر خود” فراهم می‌کند تا اطمینان حاصل شود که مسافر فقط کالای مورد نظر را خرید، دریافت و می‌آورد. خریداران نباید اقلام ممنوعه را درخواست کنند.

اقلام ممنوعه اوچر

خریداران اوچر صراحتاً موافقت می‌کنند که از پلتفرم اوچر استفاده نکنند یا از مسافر درخواست نکنند که کالایی را که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران /یا هر ارگان و سازمان و نهاد زیر مجموعه آن ممنوع است، یا طبق هر گونه قوانین بین‌المللی یا قوانین مربوط به حوزه قضایی محلی مکان های اعضا، ترانزیت، مبدا و مقصد و مکانی که خود کالا متعلق به آن است ممنوع باشد را دریافت کند یا بیاورد. مسئولیت خریدار (و نه اوچر) این است که از درخواست یا آوردن هر کالایی که از نظربارگیری، حمل و نقل یا پیاده سازی ممنوع است، خودداری کند. موارد ممنوعه شامل( و نه محدود به موارد زیر) است:

مواد خطرناک 

کالا های تقلبی

پول

اموال مسروقه

الکل و نوشیدنی های الکلی

مواد مخدر و روانگردان 

حیوانات زنده

سلاح گرم، مهمات، مواد منفجره یا مواد شیمیایی

بقایای انسانی

مطالب و موارد مستهجن و یا مربوط یه اعمال جنسی 

داروهای غیرمجاز یا داروهای تحت نظارت (نسخه) بر خلاف قانون

هر محصول یا کالای مرتبط با فعالیت های غیرقانونی مانند تولید داروهای غیرقانونی

هر کالایی که توسط قانون در محل مبدا، مقصد یا هر حوزه قضایی ترانزیت بین مبدا و مقصد ممنوع است.

آئروسل ها یا هر ماده قابل اشتعال

چاقو، باتوم یا سلاح های دیگر

برخی محصولات کشاورزی

اقلامی که نیاز به اظهارنامه گمرکی  برای ورود به ایران را دارند

اوچر توصیه می کند که خریداران و مسافران با آژانس های دولتی مربوطه خود مشورت کنند که مواردی را که ممکن است به کشور مبدا وارد یا خارج شوند، را چک مجدد نمایند.

هزینه های پیشنهادی مسافر

هنگامی که خریدار درخواست خریدار یا سفارش را ایجاد می‌کند، پلتفرم اوچر ممکن است به‌طور خودکار هزینه مسافر پیشنهادی و بهینه را برای اهداف توضیحی در برنامه‌ریزی تراکنش خریدار محاسبه کند. همانطور که در زیر در بخش «هزینه ها» توضیح داده شده است، هزینه واقعی مسافر در هر تراکنش مشخص به طور کامل توسط مسافر تعیین می شود و ممکن است بیشتر یا کمتر از هزینه پیشنهادی مسافر باشد.

پیشنهاد مسافر

پلتفرم اوچر برای کمک به اعضا برای برقراری ارتباط با یکدیگر،اجازه به اشتراک گذاری و جستجو توسط دیگران از اطلاعاتی همانند تاریخ‌ سفر و تاریخ تحویل کالا را می دهد. مسافران می‌توانند ترجیح خود را برای اطلاع از درخواست‌های خریداران آتی که ممکن است با سفرهای برنامه‌ریزی‌شده آنها مطابقت داشته باشد، یا سفرهایی که ممکن است مایل به انجام آن‌ها باشند، اعلام کنند.

پس از یافتن درخواست خریدار مناسب، مسافر باید «پیشنهاد مسافر» را ارسال کند. پیشنهاد مسافر باید شامل و توصیف هر جزء از کل هزینه ها باشد.

اجزای زیر که مجموع هزینه ها را تشکیل می دهند باید در پیشنهاد مسافر گنجانده شده و به طور کامل شرح داده شوند. هنگام پذیرش، پیشنهاد مسافر مبلغ نهایی و کل مبلغی را که خریدار با آن موافقت می کند تعیین می کند. این هزینه ها شامل( و نه محدود) به موارد زیر می باشد. اوچر این حق را برای خود محفوظ می دارد تا هر هنگام نسبت به تغییر ساختار هزینه ها اقدام نماید.

(۱) هزینه خرید کالا: اگرچه ممکن است یک خریدار قیمتی را در درخواست مشخص کند، هزینه واقعی کالا باید مقداری باشد که مسافر در پیشنهاد تعیین کرده است.

(۲) هزینه خدمات اوچر: این هزینه خدماتی است که توسط اوچر برای استفاده از پلتفرم اوچر توسط خریداران و مسافران دریافت می‌شود و توسط آن مبالغ کارکرد اوچر حفظ می‌شود. هزینه‌های خدمات توسط اوچر از خریداران دریافت می‌شود و از مبالغ باقی‌مانده که توسط اوچر به‌عنوان نماینده دریافت پرداخت به مسافران، همانطور که در بالا توضیح داده شد، کسر می‌شود. هزینه خدمات غیر قابل استرداد است. توجه شود که این هزینه امکان دارد به عنوان بخشی مستقل به عنوان کارمزد اوچر ذکر شود و یا به صورت درصدی از پاداش مسافر باشد که در اینصورت مبلغ کارمزد اوچر طبق توافق قبلی با مسافر محاسبه شده، از آن کسر شده و پس از آن به حساب مسافر واریز می شود.

(۳) پاداش مسافر: پاداش مسافر مبلغی است که خریداران موافقت می کنند برای کمک خریدار به دوستان مسافر خود بدهند. همانطور که در بالا ذکر شد، اوچر ممکن است هزینه مسافر را برای اهداف برنامه ریزی تخمین بزند، اما هزینه واقعی مسافر توسط خود مسافر در پیشنهاد تعیین می شود. هزینه خدمات و هزینه مسافر ممکن است در مجموع توسط اوچر به عنوان “هزینه های پلتفرم” نامیده شود.

(۴) مالیات های قابل اعمال: اوچر ممکن است به طور خودکار برآوردی از فروش و سایر مالیات های مرتبط با پیشنهاد مسافر را محاسبه کند. اوچر همیشه مالیات های قابل اعمال را از هزینه مورد و هزینه های پلتفرم به طور جداگانه بیان می کند.

(۵)هزینه حمل: هزینه هایی است که فروشنده کالا از مسافر دریافت می کند تا کالا را در کشور مبدا تحویل مسافر دهد. امروزه بسیاری از فروشندگان کالاهای با ارزش بالا را به صورت تحویل رایگان ارايه می کنند.

کلیه هزینه‌ها، تعرفه‌ها و عوارض دولتی به عهده مسافر است و مسافر موظف است قبل از پذیرش پیشنهاد مطمئن شود که خریدار از چنین هزینه‌هایی مطلع است.

محدودیت ها و هزینه های واردات

این تنها مسئولیت مسافران است که با همه حقوق گمرکی، تعرفه ها و هزینه های مربوط به کالاهای اوچرآشنا باشند، مشخص کنند و در پیشنهاد مسافر لحاظ کنند. اگرچه اوچر جامع نیست، اما ممکن است پیوندهایی به برخی از سایت‌های دولتی و شخص ثالث ارائه دهد که در آن اعضا می‌توانند اطلاعات بیشتری درباره مقصد سفر و قوانین و مقررات مربوط به سفر خود بیابند.

پذیرش پیشنهاد

هنگامی که خریدار و مسافر با همه جنبه‌ها، از جمله زمان‌بندی قابل اجرا و هزینه‌های کل موافقت کردند، خریدار باید با پیشنهاد مسافر موافقت کند، چیزی که ما آن را «پذیرش پیشنهاد» می‌نامیم. پذیرش خریدار توافقی است در مورد کلیه شرایط مادی و زمانی بین خریدار و مسافر، که بر اساس آن آنها موافقت می کنند که به روشی که توافق شده است به یکدیگر متعهد شوند.

پلتفرم پیغامرسانی اوچر

اعضا می‌پذیرند و موافقت می‌کنند که تنها سامانه ارتباطات بین اعضا پیغامرسان اوچر بوده و اعضا هیچگونه معرفی سایر روش های ارتباطاتی خود مانند ( و نه محدود به) شماره تلفن، ایمیل، آیدی در پیغامرسان های جهانی و محلی و سایر را به سایر کاربران نخواهند داشت. در صورت ارتکاب  این عمل کاربر دچار تخلف شده و احتمال هرگونه تنبیه من جمله کاهش سطح دسترسی، تعلیق، خاتمه حساب  یا هر گونه تصمیم دیگری از سوی اوچر خواهد بود. لازم به تاکید است که در صورتیکه به هر دلیلی ارتباطات بین کاربران در مناقشه ای مورد استفاده قرار بگیرد اوچر این حق را دارد (و نه ملزم به آن است) که تنها ارتباطات صورت گرفته از طریق پیغامرسان اوچر را مبنای تصمیم گیری قرار بدهد.

مالکیت، پذیرش، خطر ضرر و بیمه

اعضا می‌پذیرند و موافقت می‌کنند که تا لحظه تحویل کالا به خریدار، جز در مواردی که توسط قانون قابل‌اجرا منع شده باشد یا اعضا با آن موافقت کرده باشند، مسافران (و نه خریداران)،  مالک کالای اوچر هستند و باید تمام رسیدهای اصلی را که چنین مالکیتی را اثبات می‌کند، برای ارائه نگه دارند. اعضا همچنین اذعان دارند و موافقت می‌کنند که تا حداکثر میزان مجاز توسط قانون، خطر ضرر احتمالی در صورت نقصان و مفقودی با مسافر باقی می‌ماند، مگر اینکه و تا زمانی که مسافر تمام تعهدات تحت توافق خود با خریدار را که شامل آوردن اقلام به‌صورت توافق شده انجام می‌دهد، انجام دهد.

اوچر توصیه می کند که خریداران و مسافران بیمه خود را برای پوشش هزینه ها و هزینه های مربوط به یک کالای اوچری تهیه کنند. اوچر ممکن است، اما موظف نیست پیوندهایی را توصیه یا ارائه دهد که خریداران و/یا مسافران ممکن است بیمه مربوط به کالای اوچری خود را تهیه کنند.

قبول کالاهای اوچر

خریدار و مسافران باید در زمانی که درخواست خریدار توسط مسافر پذیرفته می‌شود، در یک بازه زمانی خاص برای پذیرش کالای اوچری توافق کنند. مسافران می بایست در اولین روز رسیدن به ایران کالاهای اوچری آورده شده را به دفتر اوچر که در سایت ارايه شده است تحویل داده و رسید تحویل همه آن ها را دریافت نمایند. رسید کالاها پس از آن ارايه خواهد که از تمامی کالاها توسط اوچر دریافت و عکاسی شده و سلامت آن ها مورد تایید قرار بگیرد. پس از این تاریخ تا ۴۸ ساعت خریداران (و یا وکیلی که توسط ایمیل ثبت شده در سایت اوچر توسط خریدار معرفی شده است) موظف هستند که به دفتر اوچر آمده و کالای خود را بازرسی و دریافت نمایند. و یا پس از ملاحظه عکس های کالای گرفته شده توسط مسئولین اوچر و با تایید صحت کالا، اجازه ارسال آن توسط اوچر را به محل خود بدهند. قابل ذکر است پس از تایید صحت کالا هیچگونه حق دیگری برای اعتراض نسبت به هرگونه نقص و ایراد و یا مشکلی در کالای اوچری قابل پذیرش نمی باشد.

رد و بازپرداخت

خریداران فقط در صورتی می توانند از پذیرش اقلام اوچری خودداری کنند که مسافر کالاهای نادرستی آورده باشد (مثلاً مشخصاتی که با توافق طرفین متفاوت است، از نظر مارک، رنگ، سبک، اندازه و غیره) یا شرایط کالای اوچری غیر از مواردی است که بین طرفین توافق شده است (به عنوان مثال، اقلام آسیب دیده یا استفاده شده یا در غیر این صورت در شرایط نشان داده شده نیستند). 

خریداران نمی توانند از پذیرش اقلام اوچری خودداری کنند تنها به این دلیل که نظر خود را در مورد معامله تغییر داده اند، یا در حال تلاش برای مذاکره مجدد در مورد قیمت اقلام یا به دلیل اینکه اقلام را در جای دیگری یافته اند. خریداران موافقت می‌کنند که اوچر، به صلاحدید خود، ممکن است تعیین کند که آیا دلیل رد طبق خط‌مشی‌های قابل‌اجرا قابل قبول است یا خیر و اگر اوچر تشخیص دهد که رد آن غیرمجاز است، و معامله طبق توافق انجام شود. در هر صورت در صورتیکه خریدار و یا وکلای خریدار برای دریافت و بازرسی کالا تا ۳ روز کاری پس از رسیدن کالا به دفتر اوچر و یا اطلاع رسیدن کالا به دفتر اوچر به خریدار(هرکدام دیرتر باشد) به دفتر اوچر مراجعه نکنند حق هر گونه اعتراض نسبت به کالای دریافتی را از خود سلب نموده و موافقت پرداخت وجه به مسافر را می نمایند.

مالکیت معنوی

تمام اطلاعات و مطالب موجود در پلتفرم ما، به غیر از محتوای کاربر، یا متعلق به اوچر است یا اوچر توسط صاحبان مربوطه مجوز استفاده از آن را دارد. شما مجاز به استفاده از این مطالب نیستید مگر اینکه به صورت کتبی به شما اجازه دهیم. علائم تجاری و علائم خدمات اوچر، آرم و گرافیک مرتبط متعلق به اوچر است که توسط حق چاپ، علائم تجاری و سایر قوانین ملی و بین المللی، کشورهای خارجی و کنوانسیون های بین المللی محافظت می شود. هر علامت دیگری در این پلتفرم متعلق به صاحبان مربوطه آن ها است. شما موافقت می کنید که حقوق ما و حقوق اشخاص ثالث را در علائم مربوطه، به رسمیت می شناسید و نمی توانید از آنها کپی کنید، استفاده کنید یا از آنها بهره برداری کنید، مگر در مواردی که به صورت کتبی مجاز باشید. ما مالکیت تمام حقوق مالکیت معنوی خود را حفظ می کنیم و شما هیچ حقی در مورد مالکیت معنوی ما یا حقوق مالکیت معنوی ندارید.

با توجه به پیروی مستمر شما با این شرایط، و بنا به صلاحدید ما، اوچر مجوزی محدود، غیر انحصاری، قابل فسخ، دارای حق امتیاز به طور کامل پرداخت شده، غیرقابل انتقال و غیرقابل صدور مجوز برای بازتولید و نمایش محتوا از اوچر به شما اعطا می کند که (به استثنای کد منبع نرم افزار) فقط در ارتباط با دسترسی و مشارکت شما در پلتفرم اوچر برای استفاده شخصی و غیرتجاری شما مورد استفاده قرار گیرد. شما حق استفاده، کپی، تطبیق، اصلاح، تهیه آثار مشتق بر اساس، توزیع، فروش، اجرا یا نمایش محتوا را نخواهید داشت، مگر در مواردی که صراحتاً در شرایط مجاز است. هیچ مجوز یا حقوق دیگری بر اساس حقوق مالکیت معنوی که تحت مالکیت یا کنترل اوچر یا مجوز دهندگان آن است، به طور ضمنی یا به نحو دیگری به شما اعطا نمی شود.

داوری بین کاربران

اعضا می‌پذیرند و موافقت می‌کنند که حق داوری بین کاربران صرفا بر عهده ی اوچر می باشد. اوچر براساس اطلاعات و توافقاتی که دو طرف دعوا شامل و نه محدود به خریدار و مسافر با یکدیگر تبادل کرده اند و براساس رعایت اصولی که در قسمت های مختلف سایت به عناوین مختلف من جمله (و نه محدود به) دستورالعمل ها، قوانین و مقررات، سئوالات متداول و پاسخ ها و نیز مکاتبات و ارتباطات بین دو کاربر که بر روی پلتفرم پیغام رسانی اوچر صورت گرفته است اقدام به داوری می نماید. کاربران موظف به پذیرش حکم داوری اوچر بوده و حق شکایت به مرجع دیگری را ندارند. 

اوچر این حق را دارد تا برای انجام عمل داوری از طرفین اخذ کارمزد نماید. این کارمزد پیش از انجام داوری به اطلاع طرفین رسیده و مورد توافق هر دو طرف قرار خواهد گرفت.

با توجه به اینکه کاربران به شدت از ارتباط بر روی هرگونه پلتفرم پیغامرسانی بجز پیغامرسان اوچر منع شده اند اوچر این حق را دارد (و نه ملزم به آن است) که هرگونه مکاتبه و ارتباط کاربران خارج از پلتفرم پیغامرسانی اوچر را به عنوان مدرک در داوری مناقشات بین کاربری قبول ننماید.

سلب مسئولیت گارانتی

امیدواریم از استفاده از پلتفرم اوچر لذت ببرید و آن را ارزشمند بدانید. چیزهایی هست که قول نمی دهیم و نمی توانیم.

خطرات استفاده شما از پلتفرم اوچر تنها به عهده شماست. شما تصدیق و موافقت می کنید که اوچر تعهدی ندارد، اما به هر دلیلی این حق را محفوظ می دارد که (الف) محتوای کاربر را نظارت یا بازبینی یا ویرایش کند. یا (ب) برای هر هدف مجاز، (از جمله سابقه کیفری) یا بررسی همه نوع از جرم ثبت‌شده در مورد هر عضو یا شخص دیگری که به پلتفرم اوچر مربوط می باشد انجام چک ها و راستی‌آزمایی هویت را انجام دهد.

اوچر و شرکت های تابعه، شرکت های وابسته، مدیران، سرمایه گذاران، شرکا، کارمندان، نمایندگان، و مجوز دهندگان هیچ ضمانتی ندارند که (۱) پلت فرم اوچر نیازهای شما را برآورده کند. (۲) پلت فرم اوچر بدون وقفه، به موقع، ایمن یا بدون خطا خواهد بود. (۳) نتایجی که ممکن است از استفاده از پلت فرم اوچر به دست آید، دقیق یا قابل اعتماد خواهد بود. (۴) کیفیت هر محصول، خدمات، اطلاعات یا مواد دیگری که توسط شما از طریق پلت فرم اوچر خریداری یا به دست آمده است، انتظارات شما را برآورده خواهد کرد. و (۵) هر گونه خطا در نرم افزار، برنامه های کاربردی یا کد تصحیح خواهد شد.

هر گونه مطلبی که از طریق استفاده از پلتفرم اوچر بارگیری شده یا به هر طریقی از آن به دست آمده باشد، بنا به صلاحدید و مسئولیت شما قابل دسترسی است، و شما به تنهایی مسئول هر گونه مشکل و یا آسیب احتمالی که در نتیجه بارگیری به شما متحمل می شود هستید.

شما صرفاً مسئول تمام ارتباطات و تعاملات خود با سایر اعضا یا کاربران پلتفرم اوچر و با اشخاص ثالثی هستید که شما با آنها در ارتباط هستید. شما اعلام می دارید که اوچر هیچگونه تعهدی در مورد صحت یا اظهارات اعضا یا کاربران شخص ثالث پلت‌فرم اوچر نداشته و یا مواردی را که ممکن است به‌عنوان یکی از موضوعات مرتبط با موضوع اوچر باشد را تأیید نمی‌کند.

بعلاوه تأیید و موافقت می‌کنید که به توصیه یا دستور اوچر یا هیچ یک از شرکت‌های تابعه، وابسته‌ها، مدیران، سرمایه‌گذاران، شرکا، شرکت‌های زیرمجموعه آن،عمل نخواهید کرد.هیچ توصیه یا اطلاعاتی، خواه شفاهی یا کتبی، به دست آمده توسط شما از اوچر یا از طریق یا از پلتفرم، نرم افزار یا کد اوچر، هیچ ضمانتی ایجاد نمی کند مگر آن که صریحاً اعلام شده باد.

محدودیت مسئولیت

شما تصدیق و موافقت می کنید که در مواردی که مجاز است، و تا حداکثر میزان مجاز توسط قانون، که کل خطر ناشی از دسترسی و استفاده شما از پلتفرم اوچر، روابط بین شما و اوچر و یا وابسته های حقوقی آن و یا بین شما و سایر اعضای استفاده کننده از اوچر به  شما و نه اوچر و نه شرکتهای تابعه، مدیران، سرمایه گذاران، کارمندان، همکاران، نمایندگان آن بر می گردد از دست رفتن سود، اطلاعات و یا خسارتهای مالی و غیر مالی مستقیم یا غیر مستقیم، خاص، تبعی حتی اگر به ما در مورد احتمال آنها توصیه ای شده باشد، برعهده کاربر می باشد.

کپی رایت

ما به ارائه دهندگان و والیان مطالب احترام می گذاریم و از آنها انتظار داریم که به قانون کپی رایت احترام بگذارند. در صورت تایید، ما حساب کاربری هر کاربری را که مکرراً حقوق صاحبان حق چاپ را نقض می کند یا تصور می شود مکرراً نقض می کند، خاتمه می دهیم. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به خط مشی حق نشر ما مراجعه کنید.

سایت های شخص ثالث

پلتفرم اوچر ممکن است حاوی پیوندها یا اتصالاتی به وب سایت ها یا خدمات شخص ثالث باشد که ما آنها را کنترل نمی کنیم. شما خطر دسترسی به چنین سایت هایی را می پذیرید و موافقت می کنید که ما مسئولیتی در قبال خطرات مرتبط با آن نداریم. ما هیچ مسئولیتی در قبال سایت ها یا محتوای شخص ثالث نداریم و هیچ خطری را متقبل نمی شویم.

شرایط عمومی

این شرایط کل توافق بین شما و اوچر را تشکیل می دهد و بر استفاده شما از پلتفرم اوچر حاکم است و جایگزین هر نسخه قبلی این شرایط بین شما و اوچر در رابطه با پلت فرم اوچر می شود. همچنین ممکن است مشمول شرایط و ضوابط اضافی باشید که ممکن است هنگام استفاده یا خرید برخی از خدمات دیگر ارائه شده توسط اوچر اعمال شود. شما و اوچر هر یک موافقت می کنید که شرایط و روابط بین شما و اوچر یا بین شما و هر یک از اعضا یا شخص ثالث منحصراً توسط قوانین جمهوری اسلامی ایران بدون توجه به مقررات تضاد قوانین آن اداره می شود و همه ادعاها، علل دعوا یا اختلافات ناشی از یا مربوط به شرایط، یا رابطه بین شما و اوچر، تا حدی که طبق این شرایط نباشد نیازی به ثبت در داوری نیست، منحصراً در دادگاه های واقع در تهران حل و فصل خواهد شد. شما و اوچر موافقت می کنید که به صلاحیت قضایی دادگاه های واقع در تهران تسلیم شوید و موافقت می کنید که از هرگونه اعتراض نسبت به اعمال صلاحیت طرفین توسط این دادگاه ها چشم پوشی کنید. عدم اعمال یا اجرای هر یک از حق یا مفاد شرایط توسط اوچر به منزله چشم پوشی از چنین حق یا شرطی نخواهد بود. قابلیت جداسازی اگر هر یک از مفاد شرایط توسط دادگاه صالح تشخیص داده شود که فاقد اعتبار است، با این وجود، طرفین توافق می کنند که دادگاه باید تلاش کند تا اهداف طرفین را همانطور که در ماده منعکس شده است، عملی کند، و سایر مفاد شرایط در آن باقی می مانند. شما موافقت می کنید که حساب اوچر شما غیرقابل انتقال است و هر گونه حقوق مربوط به حساب اوچر شما یا محتویات موجود در حساب شما پس از مرگ شما خاتمه می یابد. پس از دریافت یک کپی از گواهی فوت، حساب شما ممکن است بسته شود و تمام محتویات آن برای همیشه حذف شود. شما موافقت می کنید که صرف نظر از هر قانون یا قانون خلاف آن، هر ادعا یا دلیل اقدام ناشی از یا مربوط به استفاده از پلتفرم اوچر یا شرایط باید ظرف یک (1) سال پس از این ادعا یا علت اقدام ارائه شود. یا برای همیشه منتفی باشد. تکلیف اوچر. اوچر می‌تواند آزادانه شرایط و کلیه خط‌مشی‌ها و سایر اسنادی را که در آن گنجانده شده یا به آنها اشاره شده است (از جمله کلیه حقوق، مجوزها و تعهدات تحت آن یا آنها)، به طور کامل یا جزئی و بدون اطلاع قبلی واگذار کند.

با اوچر تماس بگیرید

اگر در مورد این شرایط یا پلتفرم اوچر سؤال، نظر یا نگرانی دارید، لطفاً با ارسال یک درخواست به پشتیبانی یا در با ما تماس بگیرید.