10 ترفند عالی برای فشرده کردن همه چیز در چمدان خود

فربد خالقی
فربد خالقی

مسافر اوچر

با استفاده از این نکات بسته بندی، می توانید در تعطیلات بعدی هر آنچه را که نیاز دارید در چمدان خود قرار دهید.

1/10

زیپش رو ببندی، بعدش چیزای بیشترتو اضافه کن

بستن چمدان همه چیز را فشرده می کند و فضای بیشتری برای فشرده کردن وسایل لحظه آخری به شما می دهد. سپس چمدان را باز کنید و نقاطی را بین وسایل دیگر یا در گوشه ها باقی مانده جستجو کنید.

2/10

با ترتیب درست بچینید

با بسته بندی لباس های سنگین خود مانند شلوار جین شروع کنید، سپس پیراهن های نازک تری را روی آن ها بپوشانید تا بستن چمدان به زور راحت تر شود. به‌علاوه، گذاشتن اقلام ظریف‌تر در نزدیکی بالا، وزن لباس‌های حجیم‌تر را از له شدن و ایجاد چین و چروک دور نگه می‌دارد.

3/10

با یک تم رنگ بچسبید

تمام لباس هایی که بسته بندی می کنید را از یک خانواده رنگی انتخاب کنید. می‌توانید بر اساس استایلتان به سراغ رنگ‌های خنثی، پاستلی یا روشن بروید، اما رعایت یک تم به شما این آزادی را می‌دهد که لباس ها را را بدون درگیری با هم ترکیب کنید. شما می‌توانید لباس‌های کمتری بسته‌بندی کنید، زیرا لازم نیست نگران باشید که شلوار شما با پیراهن‌هایی که پوشیده‌اید جور نباشد.

4/10

از کفش ها بهترین استفاده را بکنید

قرار دادن کفش‌ها در کناره‌های آن‌ها، فضایی را که اشغال می‌کنند کاهش می‌دهد. اما قبل از اینکه آنها را در چمدان خود قرار دهید، از فضای داخل آن استفاده کنید. آنها را با جوراب، لباس زیر یا کراوات پر کنید تا مطمئن شوید که یک سانت را هدر نداده اید.

5/10

ظروف کامل آرایش را در خانه بگذارید

بطری‌ها و پالت‌های آرایش حجیم می‌توانند فضای با ارزشی را اشغال کنند و چمدان شما را سنگین کنند، و شما فقط از بخش کوچکی در سفر خود استفاده خواهید کرد. برای صرفه جویی در فضا، مقداری از کرم پودر و کرم صورت خود را در یک ظرف تمیز بریزید. همچنین سعی کنید سواب های پنبه ای را در سایه چشم بپوشانید، سپس آن ها را در یک کیسه پلاستیکی نگهداری کنید تا یک پالت کامل را نبرید.

6/10

چند لایه بپوشید

لباس‌های کلفت مانند سویشرت و کفش‌های کتانی فضای زیادی را در چمدان شما اشغال می‌کنند. در سفر با پوشیدن وسایل حجیم‌تر، فضایی را برای سایر لباس‌ها بگذارید. شما همیشه می توانید تکه های مختلف از تن خود در بیاورید، و ممکن است در هر صورت نیاز به پوشش اضافی در هواپیمای سرد داشته باشید. 

7/10

ژاکت های زیادی را کم کنید

ژاکت ها می توانند یکی از حجیم ترین اقلام موجود در چمدان شما باشند، اما حتی در تابستان، ممکن است شب ها بدون کت بلرزید. هودی معمولی خود را با یک روسری یا شال جایگزین کنید، که به خوبی جمع می شود و می توان آن را در فضای کوچکتری قرار داد.

8/10

چمدان مناسب را انتخاب کنید

یک چمدان قابل بزرگ شدن به شما کمک می کند فضای بیشتری برای وسایل خود ایجاد کنید. یکی از آن ها را با کناره‌های نرم (یا یک کیسه دوشی) نسبت به یک کیف سخت انتخاب کنید تا بتوانید آن را تغییر شکل دهید تا فضا را به حداکثر برسانید. 

9/10

لباس خود را رول کنید

لباس‌ها در صورت چرخاندن نسبت به زمانی که تا شوند فضای کمتری را اشغال می‌کنند. امتیاز: اگر مراقب باشید که لباس هنگام چرخیدن صاف باشد، در نهایت با هیچ چین و چروک ظاهری درهم و برهم مواجه نخواهید شد.

10/10

کمربندها را صاف بگذارید

به جای بستن کمربندها، آنها را در امتداد لبه چمدان خود قرار دهید. آنها عملاً هیچ فضایی را اشغال نخواهند کرد.

شاید علاقه داشته باشید