سئوالات مربوط به خریداران

به عنوان خریدار، شما تحت پوشش ضمانت بازگشت وجه اوچر هستید و در صورتی که کالا با آنچه توافق کردید مطابقت نداشت (رنگ اشتباه، کالای اشتباه، مقدار اشتباه، آسیب دیده یا شکسته) حق پذیرش یا عدم پذیرش کالا را دارید.

قبل از تایید تحویل، حتما سفارش خود را بررسی کنید. به خریداران مهلت داده می شود که می توانند سفارش را به عنوان آسیب دیده یا ناقص گزارش کنند.

لطفا توجه داشته باشید که اوچر مسئولیتی در قبال موارد آسیب دیده ندارد. ما مسافران را به خرید بیمه مسافرتی تشویق می کنیم که خسارات ناشی از گم شدن یا آسیب دیدگی چمدان را پوشش می دهد.اگر کالای شما آسیب دیده، شکسته یا اشتباه است، بهترین کار این است که آن را به اوچر اطلاع دهید.
در برخی موارد، مسافر می تواند در سفر بعدی یک جایگزین بیاورد. اگر در هنگام تحویل کالا مشکل احتمالی را به اوچر اطلاع ندادید، ضمانت بازگشت پول اوچر اعمال نخواهد شد. لطفاً اگر در مورد خط مشی های ما سوالی دارید با پشتیبانی تماس بگیرید.

مسافران اغلب اقلام را از بسته بندی خود خارج می کنند تا در داخل چمدانشان قرار گیرد. اگر کالای شما ارزشمند است یا ترجیح می‌دهید سفارش خود را در بسته‌بندی اصلی دریافت کنید، لطفاً این موضوع را از قبل به مسافر خود اطلاع دهید تا تأیید کنند که می‌توانند کالا را در بسته‌بندی اصلی خود بیاورند. اگر پس از اطلاع  به مسافر و تایید ایشان، مسافر نتواند بسته بندی را نگه دارد، شما تحت پوشش ضمانت بازگشت پول اوچر هستید.

اگر قرار دادن کالای شما با بسته بندی دشوار است یا به چمدان بزرگتری نیاز دارد، مسافر شما ممکن است پول بیشتری درخواست کند. حتما پیش از انجام سفر با مسافر به توافق برسید و به ما اعلام نمایید.

در موارد نادری که مسافر شما سفارش شما را لغو می کند، می توانید:

یک مسافر جدید پیدا کنید

بازپرداخت فوری – کیف پول اوچر

 

1- یک مسافر جدید پیدا کنید

ما روی تطبیق سفارش شما با مسافر دیگری کار خواهیم کرد تا بتوانید کالای خود را دقیقاً با همان قیمت و تقریباً در همان زمان مورد نظر خود دریافت کنید. لطفاً توجه داشته باشید که پول شما به طور ایمن توسط اوچر حفظ می شود و پس از تکمیل تحویل به مسافر جدید پرداخت می شود. 

ما سعی خواهیم کرد سفارش شما را به مسافر دیگری اختصاص دهیم و سفارش شما به مدت 10 روز باز می ماند. اگر نتوانیم سفارش شما را با مسافر دیگری مطابقت دهیم، سفارش شما لغو خواهد شد و مبلغ کامل را به شما بازپرداخت می شود.

 

2- بازپرداخت فوری 

اگر نمی توانید منتظر باشید تا مسافر دیگری سفارش شما را تحویل دهد، موجودی آن تمام شده است یا قیمت آن تغییر کرده است، می توانید انتخاب کنید که ما مبلغ را بازپرداخت کنیم. می‌توانید این کار را در هر زمانی پس از اینکه مسافرتان تحویل سفارش را از طرف خود لغو کرد و قبل از اینکه مسافر جدیدی تحویل جدیدی را شروع کند، انجام دهید. برای این کار تنها کافیست که ما را از لغو سفارش مطلع نمایید. ما پس از کسب اطمینان از کنسل شدن سفارش مبلغ را به شما منتقل خواهیم کرد.

 این حالت معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که تعداد مسافران کافی از کشور محل خرید وجود نداشته باشد، یا تاریخ تحویل شما برای مسافران خیلی زود است، یا کالا اجازه ورود به کشور را ندارد یا خرید، بسته‌بندی یا تحویل کالای شما دشوار است.

 

در اینجا چند دلیل دیگر وجود دارد که چرا ممکن است پیشنهادات تحویل را دریافت نکنید:

 

کالا خیلی بزرگ یا سنگین است که در یک چمدان با اندازه معمولی قرار نمی گیرد.

پاداش مسافر برای سفارش شما خیلی پایین است.

کالا در فروشگاه مورد نظر شما موجود نیست.

فرآیند خرید کالای شما سخت است.

کالا دیگر با قیمت درج شده در فرم سفارش موجود نیست.

 

در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید برای بهبود شانس خود انجام دهید:

 

سفارش خود را دوباره منتشر کنید تا به بالای فید برود.

در صفحه ثبت سفارش، این اجازه را به مسافران بدهید تا از منابع مطمئن دیگر کالای شما را خریداری نمایند.

مطمئن شوید که کالای شما خیلی بزرگ، سنگین یا حجیم برای سفر نیست و ورود آن به کشور شما قانونی است.

سفارش خود را در رسانه های اجتماعی و در گروه های اوچر به اشتراک بگذارید تا افراد بیشتری آن را ببینند.

اوچر به نحوی طراحی شده است که تا بیشترین حد خریدار و مسافر را در قبال مشکلات احتمالی حفاظت می کند. مسافر در صورتیکه کالای مورد نظر شما را که پیش از خرید با ایشان نهایی کرده اید تحویل شما ندهد مبلغی دریافت نخواهد کرد و شما تمامی مبلغ پرداخت شده خود را پس خواهید گرفت. هر چند حتما پیش از نهایی کردن سفارش توجه نمایید که پروفایل مسافر شامل میزان پاسخگویی و امتیاز بالا به شما در یافتن مسافر بهتر کمک خواهد کرد.

در صورت لغو سفارش کیف پول شما به همان اندازه شارژ خواهد شد و شما با وارد نمودن اطلاعات حساب شخصی خود امکان دریافت وجه از اوچر را خواهید داشت.

اوچر راهی برای خرید محصولاتی است که درایران موجود نیستند یا به صورت غیر متناسب بسیار گران هستند.

به یاد داشته باشید، کالایی که می توانید درخواست کنید باید در یک چمدان با اندازه معمولی جا بگیرد، اندازه و وزن آن را در نظر بگیرید زیرا هر دوی آنها مهم هستند. بررسی کنید تا مطمئن شوید که کالا به فروش نرسیده است و در هنگام ایجاد سفارش مطمئن شوید که قیمت آن درست است.

خریداران ما انواع اقلام را سفارش می‌دهند، از کلکسیون‌ها و کتاب‌ها گرفته تا لباس‌های کودک و اسباب‌بازی‌ها و جدیدترین ابزارهای فناوری.

اگر محصول مورد نظر شما در یک فروشگاه آنلاین فروخته نشد، همچنان می توانید آن را در اوچر درخواست کنید! سفارشی را به صورت دستی ایجاد کنید، تمام جزئیات را وارد کنید، مانند محل فروشگاهی که می توان آن را خریداری کرد و قیمت.

سفارش چند کالا در یک سفارش امکان پذیر نیست. اگر قصد دارید چندین سفارش مختلف ایجاد کنید، می‌توانید به مسافری که برای شما پیشنهاد تحویل ارسال کرده است پیام دهید تا به او اطلاع دهد که سفارش‌های بیشتری در اوچر منتشر شده است تا آنها نیز بتوانند پیشنهاداتی را برای تحویل آن‌ها ارائه دهند.

به یاد داشته باشید، اوچر شما را با یک شخص واقعی مرتبط می کند که کالای شما را می خرد و به شما تحویل می دهد. بر خلاف شرکت های حمل و نقل و پیک، مسافران ما باید بتوانند کالای شما را در چمدان خود جای دهند. اقلامی که به خصوص بزرگ، سنگین یا حجیم هستند ممکن است پیشنهاد تحویل دریافت نکنند زیرا حمل و نقل آنها دشوار خواهد بود. همچنین نباید کالایی را سفارش دهید که در ایران غیرقانونی است. برای اطلاع بیشتر از کالاهای غیر قابل ارسال توسط اوچر شرایط کالای اوچری را بخوانید.

اوچر برای تخمین این مقدار از روش های اتوماتیک هوشمند استفاده می کند، اما مسافر ممکن است مقدار متفاوتی را ارائه دهد. انتظار داشته باشید که احتمالا بین 15 تا 25 درصد از کل هزینه کالا را به عنوان پاداش مسافر بپردازید. اگر می‌خواهید پول بیشتری ارائه دهید، لطفاً حتماً پیامی در جزییات سفارش به مسافران احتمالی ارسال کنید که مایلید مبلغ بیشتری را بپردازید. ارائه پول بیشتر، مسافران را تشویق می کند تا پیشنهادات تحویل را به سرعت ارائه دهند.

 بله. مسافرین می توانند با توجه به قوانین در مورد رجیستری و ظرفیت هر مسافر در سال برای رجیستری موبایل خریداری شده برای خریدار را در فرودگاه رجیستر نمایند. قابل توجه است که کارمزد این کار جدا و بنا به توافق مسافر و خریدار انجام می شود. همچنین بجز این مبلغ کارمزد خریدار موظف است هزینه رجیستری را بر اساس فیش های پرداخت شده مسافر به ایشان پرداخت نماید. 

حتما پیش از سفر و یا تعهد به رجیستری از آخرین اخبار و قوانین رجیستری توسط منابع ذی سلاح آگاه شید.

سئوالات مربوط به مسافران

گام بعدی این است که پس از ارتباط با خریدار، سریعا کالای خریدار خود را با پول خود بخرید تا مطمئن شوید که کالا را قبل از سفر خود دریافت کنید. این مبلغ پس از تایید اینکه شما کالای خود را تحویل داده اید به شما بازپرداخت می شود. همچنین در همان زمان پاداش سفر به شما پرداخت خواهد شد. لطفا توجه داشته باشید که هزینه های گمرکی و مالیات واردات به عهده مسافر است و باید در پیشنهاد تحویل لحاظ شود.

 

قبل از خرید کالا، به خریدار پیام دهید تا جزئیات سفارش مانند اندازه، رنگ و مشخصات را تأیید کند تا 100 درصد مطمئن شوید که کالای مناسب را خریداری کرده‌اید. همچنین پس از انجام خرید شما باید فیش خرید و یا هر مدرک اثبات خرید را برای مسافر بفرستید. توجه نمایید از نمایش اطلاعات شخصی خود همانند شماره کارت بانکی و یا آدرس به خریدار خودداری نمایید. همچنین پس از دریافت کالا، عکس های واضحی از آن تهیه و برای خریدار ارسال نمایید. این به تسهیل کار تحویل در ایران کمک شایانی می کند.

در نهایت کالای دریافت شده را با خود به ایران آورده و در اولین روز حضور خود به اوچر تحویل دهید. به زودی پول کالا به علاوه پاداش سفر برای شما واریز خواهد شد.

 

همیشه توجه داشته باشید در تعیین تایم دریافت کالا عجله نکنید چون ممکن است به دلایل قابل قبولی همانند تاخیر پرواز و یا دلایل دیگر کالا دیرتر از زمان مورد نظر به دست شما برسد. براساس سیاست اوچر کالا تا یک هفته پس از زمان موعد تحویل شامل کنسل شدن نمی شود هرچند ممکن است مسافر به دلیل تاخیرات ناموجه جریمه بشود.

چند دلیل وجود دارد که چرا ممکن است این اتفاق بیفتد. خریداران اغلب وقت می گذارند تا همه پیشنهاداتی را که دریافت می کنند در نظر بگیرند. اگر هزینه سفر بالایی درخواست کردید یا نمی توانید تاریخ تحویل مورد نظر خریدار را برآورده کنید، ممکن است شانس شما کمتر از دیگران باشد.

همیشه ایده خوبی است که پس از ارائه پیشنهاد تحویل به خریداران پیام دهید و با آن ها صحبت کنید. این همچنین به رفع هرگونه سوالی که خریدار شما ممکن است در مورد سفر شما یا سایر جنبه های اوچر داشته باشد کمک می کند.

 

خیر. در اوچر شما تنها زمانی که کالای خریداری شده را تحویل دادید می توانید هزینه از پیش تعیین شده شامل هزینه های پرداخت شده و کارمزد خود را دریافت نمایید. اوچر به این نحو طراحی شده است تا خریدار و مسافر را محافظت نماید.

بله، تا زمانی که خریدار پیشنهاد تحویل شما را نپذیرفته است، می توانید پیشنهاد خود را پس بگیرید. با این حال، پس از اینکه خریدار پیشنهاد تحویل شما را پذیرفت، شما متعهد به تحویل کالا هستید.

اگر دیگر مطلقاً نمی‌توانید کالا را تحویل دهید،  به اوچر و خریدار درخواست کنسل کردن پیشنهاد را بدهید، اما این ممکن است بر رتبه‌بندی اکانت شما تاثیر منفی بگذارد. لغو مکرر منجر به تعلیق دائمی از پلت فرم خواهد شد.

به خاطر داشته باشید که برای خریدار پیامی ارسال کنید تا او بداند که دیگر نمی‌توانید کالای او را تحویل دهید و تحویل سفارش را لغو می‌کنید. این یک جنبه مهم از دستورالعمل های اوچر است و به تقویت اعتماد در بین خریداران و مسافران کمک می کند.

خریداران پس از پذیرش پیشنهاد تحویل، نمی توانند سفارش را لغو کنند. اگر یک خریدار، دیگر کالای خود را نمی‌خواهد، ممکن است به شما پیام دهد که آیا می‌توانید آن را لغو کنید یا خیر.

اگر قبلاً کالا را خریداری کرده اید، موظف به لغو سفارش نیستید. با این حال، اگر زمان کافی و علاقه دارید، می توانید سعی کنید کالا را به خرده فروش آنلاینی که آن را خریداری کرده اید، برگردانید. به این ترتیب، هم شما و هم خریدارتان وجه پرداختیان را پس خواهید گرفت.

اگر قادر به بازگرداندن کالا نیستید، لطفا با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید تا بتوانیم کمک کنیم.

 

اوچر یک پیام رسان داخلی دارد که می توانید مستقیماً با خریدار خود چت کنید. مهم است که جزئیات سفارش خود همانند اندازه، رنگ، مشخصات و بررسی هزینه های حمل و نقل یا مالیات قبل از خرید کالا را تایید کنید. اگر با خریدار شما اختلافی وجود داشته باشد، پیام های شما به عنوان یک سند کتبی لحاظ خواهد شد.

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی اطمینان از تجربه یکپارچه شما و خریدار آورده شده است:

 

قبل از ارسال پیشنهاد تحویل:

بررسی کنید که آیا قیمت محصول با لینک خرید مطابقت دارد یا خیر. اگر اینطور نیست، لطفاً به خریدار خود پیام دهید تا بتواند مبلغ قیمت محصول را ویرایش کند.

مطمئن شوید که هزینه های حمل و نقل پنهانی به آدرس شما وجود ندارد. در صورت وجود، لطفاً آنها را به پیشنهاد تحویل خود اضافه کنید. هر مبلغی که در پیشنهاد شما لحاظ نشده باشد، تحت پوشش ضمانت بازگشت پول اوچر نیست.

پس از ارسال پیشنهاد شما، خریداران بالقوه ممکن است سوالاتی از شما داشته باشند. شما از طریق مختلف از داشتن این پیغام ها مطلع خواهید شد. لطفا در اسرع وقت به این پیام ها پاسخ دهید تا به خریدار زمان و اطلاعات کافی برای پذیرش پیشنهاد شما داده شود.

یک خریدار پیشنهاد تحویل شما را پذیرفته است. مهم است که خریدار خود را در جریان امور بگذارید. به عنوان مثال، اگر موجودی یک فروشگاه خرده‌فروشی تمام شد یا با تأخیر اندکی در حمل و نقل وجود داشت، مطمئن شوید که در اسرع وقت به خریدار خود اطلاع دهید.

 

بخاطر داشته باشید:

ارتباط مسافر و خریدار بخش مهمی در کارکرد اوچر است

تمام پیام ها باید از طریق پیام رسان اوچر انجام شود. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که اوچر می تواند در صورت بروز اختلاف به طرفین کمک کند.

لطفا حداکثر در عرض 48 ساعت به پیام های خریدار خود پاسخ دهید. انتظار می رود خریداران نیز همین کار را انجام دهند.

در حالی که اوچر یک جامعه قوی از مسافران و خریداران است، مواقعی ممکن است مشکلاتی پیش بیاید یا در تماس با خریدار خود مشکل داشته باشید. اگر این اتفاق افتاد، با ما تماس بگیرید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

توجه نمایید سرعت در خرید خصوصا در مورد کالاهایی با تخفیف و یا شرایط خاص فصلی بسیار حائز اهمیت می باشد.

اگر قیمت کالایی که تحویل می دهید تغییر کرد، بهترین کار این است که فوراً به خریدار اطلاع دهید. ممکن است خریدار شما بتواند لینک دیگری به کالایی با قیمت مشابه پیدا کند. اگر نتوانستید مشکل را حل نمایید تقاضای درخواست کنسلی سفارش بدهید  تا خریدار سفارش جدیدی با قیمت به روز ایجاد کند.

 

هنگامی که خریدار شما سفارش جدیدی ایجاد کرد، از او بخواهید لینک آن را برای شما ارسال کند تا بتوانید دوباره یک پیشنهاد تحویل جدید ارائه دهید. این ایده خوبی است که کالا را بلافاصله پس از پذیرش خریداری کنید، بنابراین از نوسانات قیمت دیگر جلوگیری کنید.

اگر کالا در چمدان شما جا نمی شود، می توانید آن را از بسته بندی اصلی خارج کنید. مطمئن شوید که به خریدار خود پیام دهید تا به او اطلاع دهید که بدون بسته بندی تحویل داده می شود.

اگر قبلاً کالایی را خریداری کرده‌اید اما نمی‌توانید با آن سفر کنید، می‌توانید کالا را به خرده‌فروش آنلاینی که آن را خریداری کرده‌اید برگردانید و سفارش را لغو کنید. به این ترتیب، هم شما و هم خریدارتان وجه خود را پس خواهید گرفت.

لطفاً قبل از ارائه پیشنهاد، سعی کنید این شرایط را پیش بینی کنید، زیرا لغو مکرر بر نمایه شما تأثیر منفی می گذارد.همانطور که در شرایط ما و در سؤالات متداول ما در مورد گمرک ذکر شده است، مسافر مسئول هرگونه هزینه های گمرکی مربوط به کالایی است که تحویل می دهد.

ما هم خریداران و هم مسافران را تشویق می‌کنیم که هر گونه هزینه‌هایی مانند هزینه‌های گمرکی و حمل و نقل را از قبل پیش‌بینی کنند و این مبلغ اضافی را به هزینه مسافر اضافه کنند.

خیر. تنها تا پیش از قبول پیشنهاد توسط خریدار امکان تغییر قیمت وجود دارد. پیشنهاد می شود پیش از ارسال پیشنهاد به خریدار یک بار کل فرآیند خرید کالا به آدرس خود را پیش از پرداخت نهایی انجام دهید تا از تمامی هزینه های احتمالی خرید مطلع گردید.حتما پس از دریافت کالا در صورتی که متوجه اختلاف زیادی در وزن و یا حجم کالا با آنچه به شما اعلام شده بود شدید حتما در سامانه پیغامرسان اوچر با خریدار در میان بگذارید و سعی نمایید که در مورد کارمزد جدید به توافق برسید. به همین منظور شما می توانید کالای خریداری شده را با سامانه تعیین قیمت اوچر تعیین قیمت جدید نمایید. توجه نمایید که توافقات شما در سامانه پیغامرسان اوچر رسمی تلقی شده و خریدار موظف به پرداخت آن می باشد. شما می بایست اوچر را از این تغییر قیمت مطلع نمایید. در صورتی که توافق حاصل نشد شما می توانید کالای خریداری شده را به فروشنده پس بفرستید و سفارش لغو می شود.

 

به صورت کلی توصیه بر این است که میزان زیادی بار به همراه خود نیاورید تا در مراحل مختلف سفر دچار مشکل نشوید. اما به صورت یک قاعده سرانگشتی اگر ایرلاین شما تنها اجازه یک چمدان را برای حمل می دهد می توانید با خرید یک چمدان دیگر اضافه بار به میزان کالای آورده شده خود بیفزایید. البته حتما چک نمایید و از هزینه های بار اضافه مطلع شوید. همچنین توجه داشته باشید خرید باراضافی پیش از پرواز بسیار به صرفه تر از خرید بار در فرودگاه می باشد.

توصیه می شود که تمامی تگ های خرید شامل تگ قیمتی و تگ های دیگر را در هنگام سفر از روی کالا بکنید. البته حتما با خریدار پیش از خرید کالا هماهنگ نمایید و در صورتی که برای خریدار بسیار مهم بود با ایشان به توافق برسید. در هر صورت جعبه کالاهایی همانند کفش و لباس قیمت نهایی کالا را بالا خواهد برد و همچنین در گمرک به عنوان کالای نو به حساب خواهد آمد. 

توجه داشته باشید که پیش از اقدام به دادن پیشنهاد و یا خرید کالا تمامی ضوابط گمرکی را بخوانید. رعایت اینکه چه کالایی و به چه تعداد به ایران آورده شود تنها بر عهده مسافر می باشد. در صورتیکه در هر مرحله ای از خرید تا تحویل کالا برای کالا مشکلی پیش بیاید که تحویل کالا را دچار مشکل نماید مسئولیت آن بر عهده مسافر می باشد. حتما برای پیش گیری ازین مشکل اینجا را مطالعه کنید.

خیر. نیازی به تحویل دانه به دانه کالاها نیست. شما می بایست تمامی کالاها را به صورت یکجا تحویل دفتر اوچر داده و رسید دریافت نمایید. سپس اوچر وظیفه دارد که آن ها را به دست خریداران برساند. لازم به ذکر است تایید نهایی کالا پس از دریافت توسط خریدار صورت می گیرد.

شما می بایست تا تاریخ مورد نظر تمامی کالاهای خود را به صورت سالم به دفتر اوچر تحویل دهید. اگر در شهر دیگری بجز تهران سکونت دارید حتما پیش از عزیمت به شهر خود بار را تحویل دفتر اوچر بدهید. در صورتیکه پرواز مستقیم شما به شهر دیگری بجز تهران می باشد حتما ترتیبی اتخاذ نمایید که کالا در زمان مورد نظر به دفتر اوچر برسد تا از جریمه های احتمالی جلوگیری شود.